Zdravíme vás pozemšťané. Přicházíme v míru.

6. dubna 2014 v 10:44 | Peter Cross |  Filozofování
Vskutku diskutabilní téma, nad kterým můžeme polemizovat hodiny a hodiny a nikdy se stejně nedopracujeme k jednoznačnému závěru. Ať už kvůli osobním přesvědčením nebo podloženým vědeckým faktům či víře. Dopracovat se k závěru je nereálné už z toho důvodu, že lidstvo pomalu ani nezná sluneční soustavu, natož abych mohlo znát daleký vesmír a proto my přijde naprosto sobecké a egocentrické, aby jsme prohlašovali, že jsme jediná vyspělá rasa a civilizace v celém širém vesmíru. Zkuste se nad tím zamyslet, až někdy budete ležet v trávě a sledovat všechny ty tisíce jasných hvězd na noční obloze a klást si otázku ,,Je tam venku ještě někdo?". V tu chvíli se můžou k noční oblozené prozářené hvězdami stáčet i oči zástupce mimozemské rasy a ptát se na tu samou otázku. Dneska bych tedy rád rozebral hlavně vztah věda x náboženství a mé teorie proč ve vesmíru nemůžeme být sami.


Hned ze začátku se omlouvám, že nejsem nějaký velký znalec Bible a proto se omlouvám za různé chyby v textu. Bible nám ale říká že svět byl stvořen Bohem, že to on vytvořil planetu Zemi a člověka, tudíž Adama a později i Evu aby Adam nebyl osamělý. A hned už tady nastává zádrhel. Jsou zde dva lidé, kteří mají prvními zástupci lidské rasy. Ať by se ale snažili jak chtějí, tak by to nemohli vykoumat jinak, než tak že by prostě jejich děti museli mít styk buď spolu a nebo jeden ze synů s matkou či dcera s otcem. Chce nám tedy Bible říct, že lidská rasa je stvořena z incestu? Jak jsem již psal na začátku, Bibli jsem nečetl a ani se nechystám a mé znalosti jsou tedy dost poměrně omezené. Další zajímavou věcí ale je, proč třeba byla z původního příběhu odstraněna Lilith, která měla být první Adamovou ženou před Evou? Bible byla postupem času upravování církvi až do podoby, která se prostě církvi líbila a nikdo už nebral nějaké ohledy na původní příběh. Ale to jsme už docela odběhli od hlavního tématu. Bude ale rád, jestli se tu třeba objeví někdo, kdo Bibli četl, jestli by mi tohle nemohl vysvětlit.
Když chodím později večer vyvenčit psa než jdu spát, vždy se zadívám na noční oblohu, která je posetá tisíci hvězdami a přemýšlím. Vidím obrovská množství hvězd, které můžou fungovat jako slunce pro desítky planet, které kolem něj obíhají. Je tedy dle mého naprosto nereálné, aby jsme byli ve vesmíru sami, když má vesmír tolik šancí, aby stvořil vyvinutý život i někde jinde. A tím nemyslím jenom nějaké bakterie, sinice a podobně. Mám na mysli vyspělou civilizaci, která si stejně jako my klade otázku, jaké vesmír skýtá tajemství.

Víte ale co mě vždycky dokáže spolehlivě vytočit? Když lidé začnou tvrdit a psát články, že někde jinde na jiné planetě je určitě lépe, že je tam určitě nějaká opravdu vyspělá civilizace, která se jenom může smát našemu ,,pokroku" a že tam jistě všichni dosáhli duševního osvícení a mají tam spoustu ničím nenarušené přírody a tak podobně. Srsly? Nikoho nenapadne zamyslet se třeba nad tím, že tam venku může být i planeta, která je na tom mnohem hůř jak my? Může tam žít nějaká nelítostná rasa, která má v úmyslu jenom ničit a proto ničí i svou, možná rodnou planetu. Možná je nějaká rasa natolik ,,hloupá", že si neuvědomují cenu přírody, téměř jako my, a tak ji ničí aby dosáhli technologického pokroku. Neříkám, že my lidé jsme na tom lépe, ale už si konečně začínáme uvědomovat, že bez té přírody tu nelze žít a že by bylo možné i nastolik symbiózu mezi přírodou a člověkem. Co když ale existuje nějaká vesmírná rasa, které tohle nedochází? Asi tak no.

Objevování mimozemského života je samozřejmě vzrušující, ale může být i děsivé. Co mě velice děsí na objevování mimozemského života je to, co děsí i takové lidi jako je Stephen Hawking. Do vesmíru vysíláme různé zprávy s umístěním planety ve vesmíru a se základními informacemi o člověku jeho DNA a podobně. To nikoho nenapadlo se zamyslet nad tím, že teď po naší galaxii brouzdá ve vesmírných lodích nějaká otrokářská rasa a hledá planetu a její obyvatele, které by si zotročila? Až třeba někdy zachytí naše signály a zprávy, ve kterých je vše co budou potřebovat vědět, aby se mohli připravit na invazi. Docela děsivá představa nemyslíte? Lidé na vyšších místech si nejspíše myslí, že zprávu obdrží nějací mírumilovní zelení mužíčkové, co budou celí říční do toho, aby se s námi skamarádili. A také mi tak trochu uniká smysl těhle zpráv. Různí vědci z NASA a podobně tvrdí, že na místo určení se zpráva dostane třeba až za nějakých čtyřicet tisíc let, ale bůhví jak bude lidstvo vypadat za takovou dlouhou dobu. Jestli teda ještě bude pořád existovat.

Můj konečný názor na to je takový, že věřím na to, že tam venku jsou planety, které obývají vyspělé civilizace jako my. Některé na tom můžou být hůře než my, některé lépe. Některé si nás můžou chtít zotročit a některé stejně jako my jenom hledají další vyspělý život v rozlehlém vesmíru. Samozřejmě, že jako obvykle v článku nejsou obsaženy všechny mé myšlenky, protože si je třeba nemůžu hned vybavit a nechci aby byl článek zbytečně dlouhý.

A jaký je váš názor na život mimo Zemi? Věříte ve vyspělé civilizace i mimo sluneční soustavu? A jaký je váš názor na původ člověka? Věříte Bibli, evoluční teorii a nebo si myslíte svoje? Urážlivé a článku se netýkající komentáře mažu.
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Pražský poděs | E-mail | Web | 6. dubna 2014 v 14:13 | Reagovat

Brát bibli doslova je komické ve všem, nejen v tomto ohledu.
Ach mě se ta představa tolik líbí! Že někde v hlubokém vesmíru jsou bytosti podobné nám. A já pevně věřím, že je, stejně tak, jako jsou neotřesné důkazy. Jenže tyhle důkazy o mimozemském životě se nikdy nesmí dostat mezi lidi. Jenom si to představ, jaká by nastala panika... To přece žádná mocenská velmoc (ano narážím na USA a Rusko) nemůže dovolit!
A když se tak zamyslím nad tou úvahou o otrokářských rasách ve vesmíru...vždyt' lidstvo je jedna z nich. Až si zničíme svojí planetu, jsou reálné plány o tom, že se přesuneme na Mars a tam budeme parazitit zas tak dlouho, dokud ho také nezničíme. Fuj...lidi...

2 Tami | Web | 6. dubna 2014 v 16:30 | Reagovat

Tak určitě tu nejsme sami. Je to kravina. Vesmír je nekonečný a tam někde život je. Nevím jestli ty lidé jsou chytřejší nebo hloupější něž my. Ale myslím si že o nás vědí. A časen se s nimy setkáme.
Co se týče o původu lidstva, je několik teorijí. Podle bible by jsme byli, jak už jsi řekl, incestní. A taky mě zaráží s Lilith. A evoluční teorie zní..divně..Nevím, prostě nevěřím ano jedné z této teorie.

3 Slečna bez tváře | Web | 6. dubna 2014 v 18:54 | Reagovat

Já jsem Bibli nikdy pořádně nepochopila. Přijde mi to hrozně nelogické a naivní. Jsem spíš ten realista.

Věřím na mimozemský život a ať už jsou na tom lépe nebo hůře než my, podle mě o nás vědí.

4 Narween Black | Web | 6. dubna 2014 v 20:58 | Reagovat

Máš nový design alebo mi hrabe ?
Na život vo vesmíre samozrejme verím! Je číre sebectvo myslieť si, že sme v nekonečnom vesmíre sami. Na jednej strane je to fascinujúce na druhej ma to desí...

5 Lauralex | Web | 6. dubna 2014 v 21:07 | Reagovat

Já se nikdy o vesmír a nějakej ten další život nezajímala, možná protože jsem nikdy nevěděla, jestli tomu věřim, nebo ne. A nevim to do teď. Nejsem člověk, kterej věří jenom tomu, na co jsou důkazy, ale zase nejsem nějakej fanatik, pro kterýho by to bylo něco úžasnýho. Ale už několikrát jsem přemýšlela, že bych se do vesmíru vlastně docela ráda dostala.
Půjčuju si teď od táty časopisy o těchto různých záhadách a nadpřirozenu (nemůžu si vzpomenout, jak se to jmenuje) a i když mě to nikdy nebralo, je to docela zajímavý.
Ale teda kdyby se tu někdy náhodou nějakej mimozemšťan objevil, že se s nim chci potkat. :D

Ještě jsem přišla poděkovat za tvůj komentář. Normálně tohle nedělám, ale konečně někdo, kdo napsal komentář, kterýmu se dá říkat komentář, a k tématu. A ještě inteligentní. ;)

6 Raja Luthriela | Web | 7. dubna 2014 v 0:25 | Reagovat

Samozřejmě, že věřím na mimozemský život. A taky věřím, že mimozemšťani jsou už dávno mezi námi a jsou převlečeni za lidi.

7 Akiko Kuraitsuki | E-mail | Web | 10. dubna 2014 v 13:29 | Reagovat

To máte tak. Když vznikala bible, tak hádejte kdo byl dominantní ve společnosti. Muži. A hádejte komu by se nelíbilo dávat do svaté knihy příběh o ženě, která se Adamovi nepoddala? Taky když vznikala, najednou někdo řekl: Dost. A další texty se do bible už přidávat nesměly, protože se nacházely nové a nové a kdyby jsme tam daly všechny ty příběhy, pak by jsme ji ani neunesly. To jsou apokryfy. Taky rozhodně nejsem znalec bible. Když jsme jí měli číst jako povinnou četbu, v polovině jsem se na to vykašlala a i tu polovinu jsem zapomněla. Ale tohle si ještě z hodiny pamatuju.
Je ve vesmíru život? Ano, myslím že je. Europa je takový roztomilý zamrzlý měsíc Jupiteru. A pod ledovou vrstvou na povrchu je oceán. A pokud z něčeho vznikl život, pak je to právě z vody. Je velká pravděpodobnost, že tam už nějaké ty jednobuněčné organismy žijí. A to je v naší Sluneční soustavě. Ale kolik je na obloze hvězd a kolik planet. To jo, jedna hvězda moc malá, další moc velká, jiná pěkně pulzuje, další vybuchuje,... Ale stále... ta pravděpodobnost, že někde v "nekonečném" vesmíru existuje planeta s příhodnými podmínkami pro život, je obrovská.
Jsou vyspělejší? Jsou zaostalejší? Jsou to bakterie?, Nebo obrovští ptakoještěři létající vesmírem? Kdo ví? Myslím, že máme ještě dost času na to, tyhle věci pochopit. A když mezitím lidstvo vymře, už nás to trápit nebude.
Myslím, že daleko důležitější, než studovat možnosti života mnoho a mnoho světelných let od nás, je zamést si nejprve na vlastním prahu. Kolik druhů živočichů jsme ještě neobjevili? Co je přesně v jádru Země? Existují duchové a tak?
Nejprve ať poznáme Zemi, pak ať zkoumáme to ostatní.

8 Slečna Postradatelná | E-mail | Web | 10. dubna 2014 v 14:46 | Reagovat

Zajímavý článek ;) souhlasím s tím, že vědci z NASA jsou trochu naivní ohledně povahy mimozemských bytostí.
Já osobně si myslím, že mimozemšťané existují. Je hloupé stavit lidstvo do popředí s tím, že jsme "jednička na trhu". Jak si jen někdo může myslet, že jsme ve vesmíru sami?

9 MaddyHarry | Web | 10. dubna 2014 v 15:04 | Reagovat

Byla by opravdu velká náhoda, kdyby lidé na planetě Zemi byli tím jediným živím organismem v celém nekonečném vesmíru. Nemyslím si, že jsme sami. Věřím v jiné životy ve vesmíru.
My třeba potřebujeme slunce, jinak by jsme zmrzli, ale jinde se mohl vyvinout život, který umí přežít při jiných podmínkách a třeba ani nepotřebují kyslík. Jen bych to nenazýval UFO. A pokud jsou mimozemšťané a lítají tady někde a špehují nás... tak potom z nás musí mít asi srandu.

10 Žolanda | E-mail | Web | 10. dubna 2014 v 15:54 | Reagovat

Co se týče Bible nikdy jsem ji nepochopila ani se o to nesnažím, podle mně je to hloupost.. Bůh..nějaký chlápek, co nás má chránit atd.
Jaký je původ člověk..odkud jsme..na to moc názor nemám, každý tvrdí něco jiného, no a mně je celkem jedno jaký je náš původ prostě já jsem byla u mámy v břiše a teď už tam nejsem :D
No a jiné živé organismy ve vesmíru určitě jsou..vesmír je nekonečný a pochybuji, že jsme jediný v celém vesmíru ;)..to je podle mně hloupost..

11 Will-R | Web | 10. dubna 2014 v 16:10 | Reagovat

verím, že tam sú iný ľudia, ani nemusia byť ludia, bytosti, sú tam určite tam sú a presne, niektorí sú vyspelejší iní zas nie, niektorí chcú zotročovať, iný hľadajú a skúmajú priestor okolo seba.
Na evolúciu, je to ko..blbosť :-) Neverím, že som z opice. Fuj. A na tú NASA, viete prečo to hovoria? Oni hovoria aj to, že sme tu samy, ale hovoria to len preto, aby im OVEČKY ako niektorí hore komentátori, uverili, oni samy pritom existujú a vedia, že tu nie sme samy tak. A teším sa keď stretnem Boha hóhó

[8]: reagujem ešte na 8. Vedci z NASA nie sú naivný to ty si. Presne o toto im ide a ako vidím, tak im to aj vychádza. Ach bože....

12 Aralk | Web | 10. dubna 2014 v 17:43 | Reagovat

Ahoj, dost souhlasím s tebou. Už mě to mnohokrát napadlo a vždycky odjakživa mi přišlo stoprocentní, že jediná ,,vyspělá" rasa jsme ve vesmíru my.
Nevím, proč se tomu někteří lidé tak brání, když je to téměř stoprocentní... ale kdo ví?

13 Morell | Web | 10. dubna 2014 v 19:36 | Reagovat

Pokud tady všichni souhlasíme, že život ve vesmíru je, pak to, co tu prezentuješ jako obecný názor je jen pověra, avíc nikým nepřijímaná, jen stále opakovaná. Takže už na to zapomeňme, všichni víme, že tu nejsme sami, co co se furt blábolí, že si lidi myslí, že jsme?
Bibli nemám ráda, i když jsem nucená ji studovat a nalézám tam zajímavé texty, opro mne je to "znesvědcená kniha", prokletá vůlí těch, co ji zneužívají, lidé i duchové. (nemám ráda anděly)

Samo sebou, že tu nejsme sami, mnozí lidé sdílejí na netu své prožitky a všichni to nějak tušíme, že tu nejsme sami, dokonce ani na této planetě, co cizích ras je tu v lidských tělech mezi námi... Nebojím se ras, co nás chtějí zotročit, byť k tomu rádi bibli využívají, protože jsem je spatřila. Spatřila jsem tvora, co mě chtěl zabít tím, že mi působil tvrdý deprese.
Papaláši se jen snaží sjednotit lidstvo pod sebe a to s informovaným lidstvem nejde, protože moudré lidstvo se sjednotí jinak, svobodně, bez institucí a vůdců a peněz a bez otroctví, kterému podléháme více, než si připouštíme. TO nemohou dovolit. Jejich zdroj obživy by je přestal živit. Ale to se stejně nakonec stane. Mnoho dobrých bytostí s tělem i bez pracuje na tom, aby se sem vrátila(nebo přišla, jak věříte) svoboda a harmonie. A není to jEžíš ani nikdo jiný, kdo by chtěl mít právo vládnout. Jediným vládcem má být svoboda a harmonie.

14 Akrim | E-mail | Web | 10. dubna 2014 v 20:13 | Reagovat

Ohľadne tej Biblie...Nie som si istá, či to správne interpretujem, takže ak má niekto podrobnejšie informácie, kľudne ma opravte.

V príbehu sa spomínajú aj akýsi "iní ľudia", ktorých stretol Kain po tom, čo ho vyhnali za bratovraždu, aby sa sám túlal po svete. Niektorí si to vysvetľujú tak, že z týchto vzišli ďalšie pokolenia, takže by k žiadnemu incestu nedošlo. Odkiaľ sa vzali títo druhí ľudia, to však netuším.

Každému musí byť jasné, že tie príbehy sú symbolické a nikto v 21. storočí sa nesnaží tvrdiť, že sa naozaj odohrali presne tak, ako to stojí v texte (až na nejakých fanatikov).

Keby sa niekomu zdalo, že sa nejako veľmi zastávam Biblie - nie som veriaca, ani tá kniha ma nejako veľmi nenadchla (kedysi som čítala zjednodušenú verziu), nepáči sa mi však, keď sa do nej ľudia stále navážajú. Či už je to užitočná kniha alebo nie, zohrávala dôležitú rolu v živote človeka počas veľmi dlhej doby a jej hodnota nie je len náboženská.

A ja osobne si nemyslím, že sa Biblia a evolučná teória musia nutne vylučovať, za predpokladu že berieme Bibliu ako návod, či spôsob života. Pokiaľ sa nepletiem, tak aj pápež už uznal evolúciu.

Sorry, že som sa nevyjadrila k hlavnej téme článku.

15 Yakubi Teera | E-mail | Web | 10. dubna 2014 v 22:01 | Reagovat

Velmi zajímavý článek :) S tou Biblí - četl jsem jen pár částí, mimo jiné třeba o Noemově arše,... zkrátka ty pasáže, kde to křesťanství bralo jako pohádku. Co se týče života ve vesmíru: zastávám stejný názor. "Emzáci" nemusí být přívětiví, ale také můžou. Pesimistickou verzi dokonale vystihuje trailer ke hře Mass Effect, kde "emzáci" podnikli na Zemi invazi a s lidstvem to vůbec nevypadalo dobře. Nakonec lidé Zemi ubránili, ale mohlo to skončit hůř. S mimozemskými rasami to dobře ukazuje seriál Hvězdná brána. Doufám, že jsem nenapsal bláboly :D

16 Teena | Web | 11. dubna 2014 v 16:46 | Reagovat

Nevim .. tohle je hodně diskutabilní téma. Viděla jsem stovky dokumentu co vysvětovala kruhy v obilí a UFO .. jenže zas proč by se tolik snažili to vysvětlit..snaží se nás přesvědčit že nikdo jiný tu nežije abychom se o naši planetu více starali...jen lidem je to jedno. Bud žiješ v přesvědčení o jiném životě a nebo to prostě nehodláš přiznat :)

17 Em Zet | E-mail | Web | 3. června 2014 v 15:04 | Reagovat

Toto je naprosto úžasný článek!
Naprosto jsi v něm vyjádřil můj názor... dokonce i já se někdy dívám na noční oblohu a říkám si, okolo jaké hvězdy obíhá planetární systém s planetou, na které žije a dýchá vyspělá civilizace. :)
Máš pravdu, ano - vesmír má tolik možností, kde stvořit život, vždyť jen v námi pozorovtelném spektru se nachází biliony hvězd - je nemožné si myslet, že jen naše planeta je tak unikátní, že na ní vznikl život! :)
A i našimi, zatím nejspíš dost primitivními přístroji, jsme objevili planety mimo naši Sluneční soustavu, které mají podobné složení jako naše Země. Na kterých se nachází kyslík, a tedy podle všeho i voda! :)
Ano, také jsem si pokládala otázku, zda právě teď se nějaká bytost z jiné planety dívá směrem k nebi a pokládá si stejnou otázku jako já. :)

18 ZdenekO | E-mail | 17. ledna 2017 v 21:24 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na soulcatcher.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.