Homosexuálové, homosexuálky a homosexuálčata.

9. března 2014 v 17:23 | Peter Cross |  Filozofování
Hned na začátek vás radši předem upozorňuji, že předtím než se pustíte do čtení tohoto článku, tak by jste neměli čekat, že se tu chystám bouřlivě obhajovat práva homosexuálů. Nebudu tu mávat barevnýma vlaječkama a tvrdit, že je to vše naprosto přirozené a že to tak matka příroda chtěla a proto tomu tak je. To skutečně ne. Možná mě tedy označíte za homofoba. Jen hurá do toho. Sám moc dobře vím, že homofob nejsem a tohle slovo se navíc dnes používá v tak špatném spojení, že většina lidí ani pořádně neví co říkaj nebo píšou. Sice podporuju LGBT komunitu se vším všudy ale není od věci zamyslet se nad tím, nad čím většina lidí asi moc nepřemýšlí a jen tak nad tím mávne rukou. Takže jestli čekáte článek, kde se obuju do homofobů a odpůrců homosexuality, tak jste na omylu. Dneska bych totiž rád rozpitval homosexualitu a její odvětví. Rád bych se zaměřil na to co ta homosexualita vůbec je, jestli je přirozená, homofobii a opěvované Gay prides.

Co že to vlastně ta homosexualita vůbec je? Téměř všichni odpoví, že se jedna o jednu ze sexuálních orientací, při které člověka přitahují lidé stejného pohlaví. Proti tomu nic nenamítám, ale když se podíváme trochu víc do hloubky a pokusíme se nad tím zamyslet, tak co je vlastně ta homosexualita? Je to nemoc? Duševní porucha? Vrozená vada? Nejvíce se asi přikláním k poslední možnosti, protože první dvě jsou v jisté míře léčitelné. Nemoc můžeme vyléčit léky a přes duševní poruchu, jako třeba anorexii nebo alkoholismus se může člověk dostat. Spousta duševních poruch je ale také neléčitelných a homosexualita by sem také mohla zapadat. Ale nevím, nejsem psychiatr. Spousta z nás určitě ale ví o tom, že v minulosti se lidé pokoušeli homosexualitu léčit, ale nikdy se jim to nepodařilo. Maximálně co dokázaly bylo homosexualitu potlačit ale ne vymýtit. Je to věc, se kterou se člověk rodí. Je to jako by jste se pokusily vychovat dítě bez emocí. Pokud už se bez těch emocí nenarodí, tak je prostě odstranit nedokáže. Možná je hluboce potlačíte, ale nikdy je nevymítíte a někde tam hluboko stále přebývají. Stejně jako homosexualitu. Proto se dle mého jedná už o vrozenou vadu.


Jednou věcí jsem si ale jistý a to je to, že homosexualita není přirozená a je to proti přírodě. Chápu, že teď se na mě může spousta lidí naštvat a chtít mě ukamenovat, ale prosím čtěte dál. Přírodou jsme totiž stvořeni tak, aby byl muž se ženou a spolu se dál rozmnožovali. Nikde jsem nečetl o tom, že by se dvoum mužům povedlo spolu otěhotnět a čekat miminko. Až mi ukážete nějaký případ, kdy se kupříkladu lesbickému páru povedlo otěhotnět, tak před váma pokleknu. Ale nebude se počítat ten případ, kdy jedna dívka z lesbického páru prodá svou duši ďáblu, aby ta druhá otěhotněla. To ne, to se fakt nebude počítat.. Ten kdo říká, že homosexualita je přirozená, tak se dle mého názoru šeredně mýlí. Můžete třeba namítat, že ve zvířecí říši je to naprosto přirozené, ale pohlížet na lidstvo jako na zvířata? Sice se někdy chováme hůř jak zvířata, ale stále jsme schopni vyšších myšlenkových pochodů a neřídíme se pouze instinkty. U lidí přirozená teda není, to musí uznat i ten nejzarytější obhájce práv homosexuálů. Ale je to pouze můj názor, jestli máte jiný, tak vám ho neberu.

Další věcí co bych zde chtěl probrat je homofobie. Aneb strach z homosexuálů. To, když jdou dva kluci ruku v ruce po ulici a nějaký namachrovaný boreček na ně začne nadávat, jaký jsou to zasraný buzeranti a podobně, tak to s nejvyšší pravděpodobností není homofob, ale pouze kretén s nevymáchanou hubou. Zdá se mi, že dneska většině lidé ani nedochází význam slova homofobie a myslí si, že takoví lidé jsou něco míň, což je to docela ironie. Všichni propagují homosexualitu tím způsobem, že by se za ní nikdo neměl stydět ale s člověk si nevybírá jestli bude mít z něčeho fobii. Myslíte snad, že někdo by si třeba dobrovolně vybral při narozneí, že bude mít fobii z hadů? Je to nepravděpodobné no. Stejně tak ani homofob nemusí mít k nesnášení homosexuálů zjevný důvod. Prostě tomu tak je. On takový je a my by jsme se jej tak měli naučit respektovat, stejně jako respektujeme ( nebo se aspoň snažíme ) homosexuály
A jaký je můj názor na homosexualitu a homosexuály? Upřímně, je mi to jedno. Začínám to brát už jako normální věc, nad kterou se není třeba nijak pozastavovat. Nedávno třeba herečka Ellen Page prozradila, že je ve skutečnosti lesbička a spousta lidí hned psalo miliony statusů, jak ji obdivují, že je tak strašně odvážná a že se nestydí, za to kým je. To mě vždycky dokáže neskutečně vytočit. Furt se snažíme o to, aby se homosexualita začala vnímat jako normální aspekt života, ale děláme kolem všeho co se homosexuality týče strašný poprask. A takoví lidé mi přijdou jako pokrytci. Říkají, jak je homosexualita normální, že na tom není nic divného a špatného, ale jakmile se provalí, že je nějaká celebrita gay, tak hned z toho vzejde miliony statusů, tweetů a podobných věcích, kde jsou ihned opěvování. Seriously? Jsou snad díky tomu něco víc než my normální lidi? Takoví lidé by se nad sebou asi měli trochu zamyslet.

Co mě dokáže ale vytočit skoro až do bezvědomí jsou Gay Prides. Ani pořádně nevím, jaké mají tyhle průvody smysl a účel. Na wikipedii stojí, že se jedná o gay průvody hrdosti. To jako vážně? Viděl jsem pár videíí z různých Gay Prides a musím říct, že mi nad tím zůstal rozum stát. Homosexuálové a obhájci jejich práv tvrdí, jak je homosexualita normální a přirozená a že jsou to lidé jako my. Ale mě se zdá, že Gay prides ukazují přesný opak. Jestli mají fungovat jako to, aby se hetero lidem ukázalo že homosexuálové jsou stejní, tak jim asi ukazují tu nejhorší stránku co můžou a ukazují jim přesně to, co si někteří heterosexuálové můžou myslet. Nafintěné vykroucené paničky co mávaj duhovýma vlaječkama a vrtí zadkem. Neříkám, že takový musí být všichni. Je tam i spousta normálních lidí, ale ten vykroucený zbytek to naprosto kazí a ničí celou tu myšlenku.

Můj konečný názor teda je, že homosexualita není sice přirozená, ale lidé si nevybírají jak se rodí a proto nemám důvod je za to odsuzovat. A upřímně, to že třeba nějaká celebrita, už třeba zmiňovaná Ellen Page, prohlásí, že je gay/ lesba/ bi, tak z toho nedělám poprask a beru to, jako že se po letech konečně přiznali. Ale nic to neovlivní. Neovlivní to můj pohled na to, jestli se jedna o dobré herce nebo třeba zpěváky. Neovlivní to nic co jsem si o té osobě myslel do té doby. Kdyby třeba za mnou přišel někdo ze třídy a přiznal se mi, že je gay/ lesba, tak by mi to bylo tak trochu jedno. Samozřejmě, že by mě to třeba překvapilo ale ani v nejmenším si nemyslím, že by to mělo ovlivňovat kvality oné osoby. Mám na to asi stejný názor jako autor tohoto videa.

A jaký je váš názor na homosexualitu? Souhlasíte s Gay Prides a myslíte si, že plní svůj účel? A myslíte si, že by byla homosexualita u lidí přirozená? Dejte mi vědět v komentářích. Případné poznámky a normálně napsanou kritiku beru. Komentáře netýkající se článku mažu.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Magdaléna | Web | 9. března 2014 v 17:59 | Reagovat

Četla jsem dost názorů na tohle téma, ale tento je bezpochyby nejzajímavější - hlavně co se pohledu na homofobii týče.
.
Nesouhlasím tak docela s tím, že homosexualita je vrozená. Měla jsem možnost přesvědčit se o opaku a tuhle zkušenost mi nikdy nevezme. Jsou lidé, kteřá nás dokáží homosexualitou "nakazit".
Jsem na toto velmi toleratní (občas z legrace prohlašuju, že je kolem mě víc lesbiček než normálních holek), takže za mě no problem. Přesto ale vnímám pochody trochu vyhroceně. Já sama bych na něco podobného nejspíš nešla...
.
P.S. Proti strachu z hadů lidé bojují :)

2 Torami-san | 9. března 2014 v 19:38 | Reagovat

Zajímavý článek.
Nevím, zda-li je homosexualita přirozená nebo ne, ale každopádně se vyskytuje. S tím, že je homosexualita i ve zvířecí říši souhlasím. Ale myslím si, že to člověk přebral...přece jen jsme se vyvinuli z opic (aspoň se to tak většina učí :D ) Podle mě bychom se s tím měli naučit se s tím žít, protože homosexualita bude i bez nás dále prosperovat. ;)

3 MaddyHarry | Web | 9. března 2014 v 21:38 | Reagovat

Homosexualita je vrozená. Léčit se nedá a přeorientovat také ne. Je to to samé jakoby někdo chtěl po heterosexuálovi aby se přeorientoval na homosexuála. Nejde to.
Přirozené to není, ale stejně se mohu zeptat jako ty na začátku - co přirozené je?

Já třeba jsem gay, ale takové gay parade odsuzuji a vůbec se mi to nelíbí a nechci s tím mít nic společného.

Tím, že sem gay je můj názor na homosexualitu asi jasný. Nemohu proti tomu nic dělat. Vím na tisíc procent, že život s holkou bych vést nemohl a kdybych musel tak radši skočím pod vlak.

Zajímavé je, že už ve starém Římě byla homosexualita ale byla akceptovaná a nic se z toho nedělalo. Jen v jednadvacátém století je to problém. Je zajímavé vědět, že jsou na tom někteří hůř jak lidé před tisíci let.

[1]: Věř si čemu chceš, homosexualitou se nakazit nedá. To není rýma, není to chřipka ani virus, který na tebe přeskočí. Jsou jen lidé co žijí ve lži protože se bojí reakce okolí.

4 Kačka (osobnivesmir.blog.cz) | Web | 9. března 2014 v 21:49 | Reagovat

Dost odvážný článek, dobře važ svá slova.
Naprosto retadovaného jsem objevila díky http://ev-crazy.blog.cz/. Má zajímavé názory, ale nevím, jestli mám se všemi souhlasit.
Takže já sice nejsem lesba, ale myslím si, že jiná orientace není nemoc. Tu prostě nechytneš jako chřipku, kašel nebo AIDS, i když by si to někteří rodiče přáli, aby to tak bylo. Člověk se tak narodí, nebo pak zjistí, že je jiný. Podle mě není možné říct si, zítra budu teplá, tak budu. To je blbost. Jo můžeš to naoko předstírat, ale to je druhá věc.
A s tou přírodou. Jsme lidi. Myslíme. U nás to u není o pohlavním výběru, jak říkal Darwin, že nejvíce potomků mají ti, kteří jsou nejlépe vybaveni pro rozmnožování. Není to o polygamii, i když si to dost jedinců myslí.
Jsem tolerantní člověk, ale stejně mi přijde, že je divé u homosexuálů si adoptovat dítě. Chybí mateřské pudy. Neříkám, že jsem proti adopci u páru s jinou orientací, jen je to zvláštní.

5 Pražský poděs | Web | 9. března 2014 v 22:25 | Reagovat

Já si teda rozhodně nemyslím, že homosexualita je proti přírodě. Pokud se zaměříme vyloženě jenom na sexuální stránku homosexuality, tak se přece nemusí jednat o nějaký plození dětí ale jenom o sexuální uspokojení. To je to samý jako kdybys řekl, že masturbace je proti přírodě, jedná se přece taky o sexuální uspokojení.
A homofobie? No jednou sem na netu narazila na hezký citát, údajně od Morgana Freemana, se kterým musím úplně souhlasit: "‎I hate the word homophobia. It is not a fear. You are not scared. You are an asshole." Tady opravdu nemůže jít o strach v pravém slovasmyslu ale o něco jako xenofobie.
Máš pravdu s tou Ellen Page, to mi přišlo celé hrozně úsměvné.
Stejně tak mi připadá úsměvné to, že se ještě někdo dokáže rozčilovat nad Gay Pride. Představ si, že by třeba takový velký karneval v Riu byl braný zcela vážně. Žádné přehnané líčení, žádné kroutění zadkem vnadných černošek, žádná hlasitá muzika, žádné tanečky, žádná sranda. To by asi nebylo ono, co? Ale jakmile si někdo udělá něco podobnýho, nazve to Gay Pride, tak se všechny kyselý prdele překyselujou. Neber to proboha tak vážně, vždyt' se jedná o oslavu, karneval, zábavu, kam se lidi přicházejí pobavit a dát najevo svojí náklonnost k nějakému názoru. A kdyby to nebylo tak hlasité, přehnané a růžové, tak by o tom nikdo nevěděl, takže by to ztrácelo smysl. Taky si nemyslím, že to nějak homosexuály uráží a pokud se tím nechají urážet, tak jsou taky kyselé prdele. Nehledě na to, že jít v tom průvodu a vidět některý nasraný kyselý prdele jak blbě čumí asi musí být docela sranda :D

6 Raja Luthriela | Web | 10. března 2014 v 18:52 | Reagovat

My máme psa, který je určitě gay a ještě ke všemu skoro úchyl. Pořád obtěžuje kocoura... :-)

Jinak ani já nejsem určitě normální. Já jsem totiž úplný asexuál, sociopat, hypochondr.
A nedávno jsem u sebe našla ještě další anomálii. Transexualitu. Já nechci být žena. Já chci být muž, který se za ženu jen převléká.

Takže narozdíl ode mě a našeho psa jsou obyčejní gayové neškodní.

7 Kristýna | Web | 10. března 2014 v 19:04 | Reagovat

souhlasím třeba to s těmi gay prides, když jsem se zeptala, kamarádky, proč to tak žere, tak prej proto, že ti lidi jsou něco víc...a to je názor, který mi dost vadí, vadí ostatním lidem a vadí normálním, postarším homosexuálním párům, kterým jde jenom o toleranci. nicméně, homofobie, takhle bys mohl brát třeba i rasismus nebo xenofobii a to je prostě jen o tom, jsem an asshole a řešit to nebudu...(taky viz dnešní Rusko) jestli je na našem světě něco přirozené, je to láska. a když se zamiluješ, není co řešit. a to jsem křesťanka.

8 Adam Dilda | Web | 10. března 2014 v 21:59 | Reagovat

[5]: Slova, která bych napsal já, ale teď už nemusím. Naprosto souhlasím s tímto názorem ;)

9 Leri Goodness | E-mail | Web | 12. března 2014 v 19:18 | Reagovat

Přikláním se na oba názory. Nejsem zastánce názoru, že je homosexualita mezi lidmi přirozená, ale ani nevyvracím fakt, že by to mělo být něco odpudivého...dokonce bych se i takto orentovaného člověka při nějakém zbytečném sporu zastala.

10 Michelle | Web | 14. března 2014 v 17:52 | Reagovat

každý má svůj názor a pohled na věc. jen bych chtěla podotknout, že pro každého je přirozené něco jiného. to, že něco není běžné neznamená, že to je špatné a vadné. tak jako jsou lidé, kteří nepíší pravou rukou, ale levou - protože jejich mozek funguje trochu odlišně, tak mozek homosexuálů funguje trochu jinak, než mozek heterosexuálů. proto bych volila trochu jiná slova, jinak vcelku souhlasím s tím, že se to neslučuje se základním principem fungování přírody. vrozená vada je tik v oku. je to něco, co ti zabraňuje vést běžný život. homosexuálové ale můžou žít stejně jako kdokoliv jiný :)
to, že z toho lidi dělají poprask není tak úplně neodůvodněné. ač sama jsem heterosexuál, je mi tohle téma hodně blízké a setkala jsem se s tím u blízkých. a věř tomu, ale je to odvaha. říct "mami, asi nikdy nebudeš mít vlastní vnouče" není lehké. a už vůbec pak není lehký život v případě, že to maminka neskousne. nejde o naši generaci, většina z nás už bere homosexuály jako součást světa. jenže to jsme my. věřící lidé, starší lidé, nebo odlišné kultury mají taky jasno, ale bohužel jiným směrem.
P.S: gay pride podle mě mají především dokázat populaci, že jsou normální, stejní jako ostatní a že není třeba se jich štítit. a ne že slouží k tomu, aby si tam pipiny honily ego.
prostě, až se tě to bude doopravdy týkat, nebo se s tím setkáš tváří v tvář, budu tě fakt respektovat, pokud si tyhle názory udržíš.

11 Skautík | E-mail | Web | 14. března 2014 v 19:59 | Reagovat

Co se zamšlení nad fobií týká, to je fajn. co se týká názorů na přirozenost a nepřirozenost, je to horší. Osoběn jsem x let v hlavě s touto otázkou pracovala a až nedávno jsem, možná, pochopila. To že je příroda taková a maková a že nás nějak tvoří, to usuzuješ z toho, co vidíš kolem, ale to nemusí nic znamenat. Není to projevení skutečnosti ale toho, co znáš. Nevíš, co příroda chce a co nechce. Říkáš, že nejme zvířata, tak proč tak lpíš na přírodnosti? Já na ní lpím taky a naopak bych se zdráhala mnohem míň lidstvo zvířaty nazvat (v přímém smyslu). Slovo vada taky dost často takto nevhodně používám, takže mně až tak nevadí, nicméně další věc, co je to vada... odchylka od normálu a normál je to, na oc jsme zvyklí a zvyklí jsme proto, že nás to tak někdo naučil, ne proto, že je to nutná skutečnost. Dle vědeckých výzkumů je nám mnoho věcí biologicky předurčeno a to i volba partnera a jak se zdá, velmi často ji rozumově vůbec neovlivňujeme. Věda přestala sexuální orientace třídit podle správnosti.

12 Jan Duha | Web | 21. března 2014 v 16:27 | Reagovat

Jen pro pořádek - vymýtit, nikoliv vymítit. Na gramatiku jsem docela háklivej ;) Jinak jako gay pochopitelně cítím potřebu vyjádřit se i o obsahu článku jako takového. Píšeš, že homosexualita je nepřirozená, protože nemůžeme mít děti. Ok. Ale zkus se na to podívat z druhé strany. Podívej se, jak je naše planeta přemnožená. Je nás už dohromady 7 miliard a ta příroda si s tím zkrátka musí nějak poradit. Vnímám to jako určitý regulační mechanismus, jestli mi rozumíš. Tolik k důvodu, proč nejspíš existujeme. Přirozenost, normálnost... ona je otázka, co je vlastně přirozené a normální. Normální člověk neexistuje. Existuje průměr nebo většina, nebo řekněme ,,střed", a pak ,,okraje" společnosti. Ale i ten průměr se počítá z lidí, kteří vlastně všichni aspoň trochu z toho průměru vybočují. Něčím.
   Třeba tím, že jsou leváci, nebo mají zrzavé vlasy. Tito lidi jsou taky v menšině - a neznamená to přece, že o nich budeme tvrdit, že jsou nepřirození.
   Zase ta otázka, co je přirozené. Je přirozené cestovat autobusem nebo letadlem, když zvířata chodí pěšky? Je přirozené léčit angínu penicilinem, když zvíře by v podobné situaci slabšího jedince zkrátka zabilo? A takhle bychom se mohli byvit donekonečna, ale tak dlouho u toho monitoru sedět fakt nechci :D K těm pochodům...co jsem slyšel od většiny svých gay kamarádů, kteří na Prague Pride byli, většina účastníků jsou ti od hetero k nerozeznání, jenom ti vykroucení jsou víc vidět a jak známo, výstřednost a senzace je něco, co média velmi zajímá, a proto ukazují právě je. Kromě toho, celá akce není zdaleka jen pochod, ale sestává i z různých promítání, workshopů atd, jak už tady myslím někdo psal. btw. milý autore, na jiném blogu jsem od tebe četl komentář, kde se přiznáváš, že ty sám jsi na obě pohlaví. A protože si to zřejmě nedokážeš přiznat, tak si tuto svoji vnitřní nevyrovnanost či zmatenost projektuješ navenek proti ostatním příslušníkům naší komunity. Jinak máš moc pěkný blog a rozhodně tě nechci nijak urazit, ale přiznej si to. Přiznej si to a jdi s tím ven. Za největší pokratectví považuju to, když člověk nadává na něco, čím on sám je.
  http://yakubi-teera.blog.cz/1403/nemluvi-se-o-homofobii

13 Jan Duha | Web | 21. března 2014 v 16:42 | Reagovat

Omlouvám se za chyby v předešlém příspěvku, psal jsem ho poněkud ve spěchu... Jinak pokud jde o to právo na názor. Pro mě je homofobie názor, který je přibližně na stejné úrovni, jako rasismus. Protože v obou případech se jedná o posuzování člověka na základě toho, jak se narodí, a nikoliv toho, jak se chová. Náš trestní zákoník o tom mluví jasně: „Kdo veřejně podněcuje k nenávisti k některému národu, rase, etnické skupině, náboženství, třídě nebo jiné skupině osob nebo k omezování práv a svobod jejich příslušníků, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.“ Svoboda slova je sice pěkná věc, ale na druhou stranu se jí ohánějí všichni, včetně nácků a komunistů, kteří první, co by udělali, až by se dostali k moci, by bylo to, že by tu svobodu začali omezovat. Myslím, že i demokracie by měla mít nějaké hranice, abychom se tady nepožrali navzájem, lidově řečeno.

14 Jan Duha | Web | 21. března 2014 v 16:52 | Reagovat

Vrozená homofobie? Těžko... i můj sedmiletej synovec chápe, že dva kluci, nebo dvě holky se můžou mít rády. Děti tohle chápou. Pokud ovšem nejsou indoktrinovány nějakou konzervativní, nebo nedej Buddho katolickou propagandou ze strany rodičů ;) Trochu mě v tomhle směru příjemně překvapil papež František, který řekl něco v tom smyslu, že nemá právo nás soudit. Že to ponechá Bohu. Ta instituce se začíná liberalizovat, a to je dobře. Je rozdíl, když se někdo třeba nerad pohybuje ve společnosti gayů - což naprosto chápu, já bych se taky nerad pohyboval například ve společnosti motorkářů a kožeňáků, nebo konzervativních křesťanů. Ale něco jiného je nepohybovat se ve společnosti určitých skupin lidí, a něco jiného je si o těch skupinách myslet, že jsou apriori špatné, jen proto, že se nějak narodily. To ani nemluvím o lidech, kteří některé z nás gayů nutí do vztahů s holkou. Což je asi něco podobného, jako by někdo tebe jakožto vegana nutil dát si k obědu vepřový řízek :) Uuu, jsem to ale grafoman... Ale vyjádřit jsem se k tomu musel.

15 Michala S. | 24. března 2014 v 19:50 | Reagovat

Proč by se lidi nemohli mýt rádi? Je snad jedno jestli je to kluk, holka, černoch nebo človíček co je o pár let starší. Tohle nachápu. Když si zamilovaný vše jde stranou. Já osobně podporuji tyti lidi. Jsou to taky lidi a je snad jedno koho mají radI, Ne? Proč by se nemohli vzít jen proto že jsou stejnouho pohlaví? Neříká se že je láska nejvíce důležitá. Já osovně miluji geye. Miluji seriály kde hrají, jejich osobnosti a především Yaoi. Tím nemyslím že miluji kluky co nosí durt růžovou, mluví jak holky a milují jednorožce.
A taky si myslím že se narodnit už jako homosexuál je kravina. Člověk se nenarodí s tím že bude milovat jen kluky. Prostě se do někoho zamiluje. Když člověk neměl kluka ani holku tak jak sakra může říct že je na kluky? To nechápu..Já kluka ani holku neměla a tak bych chtěla chodit s klukem i s holkou. Abych zjistila  co mi víc vyhovuje a jaký to je.

16 Yima | E-mail | Web | 24. března 2014 v 22:03 | Reagovat

Když jsem byla na lyžáku, hodně jsem si povídala s doktorem, který jel s námi. Probírali jsme různé věci a došlo i na homosexualitu. Dozvěděla jsem se moc zajímavou věc, totiž že teoreticky JE možné, aby muž otěhotněl (samozřejmě uměle). To je jen k tomu příkladu. Není to úplně příklad, jen jsem to chtěla říct.
Co se homofobie týče, vlastně jsem o tom nikdy nepřemýšlela jako o fobii. Ano, přiznávám, že někde možná nějakých pár jedinců existuje, kdo z toho má opravdu strach (ale bude to zřejmě souviset se strachem z konce, kdy se prostě najednou nebudou moct rodit děti, ale kdo ví). Bohužel je toto slovo přenášeno na lidi s nenávistnými postoji vůči homosexuálům a lidé to tak opravdu berou a nepozastavují se nad tím. Což je špatné.
A souhlasím s tím, co se okolo celebrit týče. Ellen Page mám mimochodem hrozně ráda a jistým smyslem mě její coming out potěšil, nevím proč, ale prostě mi to k ní tak nějak sedí, to je fuk... Ale všechny ty poprasky, to je stejné, jako by se někdo divil, že je někdo jiný heterosexuál. Páni, vždycky jsem chtěla kamaráda heterosexuála! Blbost...
Gay Prides. Já se chystám na Prague Pride (nejsem lesba, prostě tam chci). Jde o to, že je to komunita. A komunity s scházejí. A komunita je to proto, protože je to menšina. Můžeme snad říct, že jsou heterosexuálové komunitou? Ne. Prostě lidi, kteří mají něco společného, se schází. Je to stejné jako festivaly knih. Toto je zase festival pro homosexuály. Tak proč jim to brát? Navíc si myslím, že ty barvy dokáží aspoň na pár dní rozveselit město, myslím tou barevností.

Ale máš pravdu, homosexualita není přirozená. Ale zakazovat to? Příkladem za vše je Ruská federace, nebo docela nedávno ještě i Británie a tak různě... A přijde mi hnusné, že třeba vůbec není připomínán holocaust homosexuálů. Z Židů jsou všichni, s prominutím, na prdeli, ale na homosexuály si nikdo nevzpomene. Nebo na komunisty. Já se nehlásím ke komunismu, ale oni tam taky umírali!
Ještě bych chtěla zmínit toho Filipa. Čtrnáctiletý kluk, nějakej synovec nějaké známé ženské. Byl gay a zabil se, kdo ví proč, je to pro mě nepochopitelné. Ale přijde mi hrozný to, že někteří se denně zabije spoustu lidí - dospělých, puberťáků, dětí. Důvody jsou různé - domácí násilí, šikana,... Ale ne, oni musí vyzdvihovat zrovna homosexuály. Achjo.

Já jsem zastáncem homosexuálů. Ve třídě už si i myslí, že já sama jsem jednou z nich, ale nejsem. Jen si prostě myslím, že lidé by si měli být rovní.

17 Jan Duha | Web | 25. března 2014 v 11:15 | Reagovat

to Michaela S. - tak nejspíš jsi bi :) To ani vědci neví, jak tahle orientace přesně vzniká... jde o to, do koho se zamilováváš, když ho potkáš, nebo po kom takhle pokukuješ, kdo tě přitahuje? S kým si říkáš, že bys chtěla vztah? Kluk, nebo holka, nebo obě možnosti :) to člověk většinou ví, i když ještě nikoho neměl. Já vážný vztah zatím neměl, ale vím, že mě přitahují kluci už nějakou dobu :) A vím, že chci s klukem do vztahu :) takže to je asi jako říkat heterákovi, jak on ví, že je na holky, když žádnou neměl. Prostě to ví. ;) Jinak je sranda, jak tu někteří píšou pořád o nějaké nepřirozenosti, ale nikdo mi ještě nedokázal vysvětlit, co je vlastně přirozené :))

18 Jan Duha | Web | 25. března 2014 v 11:19 | Reagovat

nebo kdo to určil ;) jinak taky uvažuju o tom, jít na letošní Prague Pride, aspoň získám mediálně nezkreslený obraz o tom, jak to tam vypadá :)

19 missneverfree | E-mail | Web | 27. března 2014 v 21:24 | Reagovat

Jen pár poznámek- pokud není homosexualita přirozená, tak jak to, že se tak lidé rodí? Vnímáš ten kořen slova? :-)
Dále:
Je člověk opravdu víc než zvíře a je to v tomhle takový rozdíl?
Nemyslíš, že jsme právě tak tvořeni přírodou, jako zvířata, a že pro to, že existují homosexuálové, měla příroda nějaký důvod?
Co když někteří lidé nejsou určeni k tomu, aby měli děti? Planeta je přelidněná, není to přirozená kontrola?
Kromě toho, jak psala Magdaléna
([1]:), je mnoho lidí, většinou spí slečen, co se nechají dočasně "přeorientovat", protože v lásce je důležitější než fyzická stránka stránka psychická. A nejde to bez určité fyzické přitažlivosti, proto zastávám názor,že i když se většina lidí přiklání buď k homosexualitě nebo k heterosexualitě, jsou lidi, kteří jsou na té ose od-do různě roztroušeni, ať už čistí bisexuálové, kteří to mají padesát na padesát, nebo spíš to či ono.
Každopádně, lidé se tak rodí a je to souhrn genů a hormonů a buhví čeho ještě, co z člověka homosexuála udělá, a  proto, vezmeme-li to češtinářsky, tak to přirozené je.
Geneticky? Odchylka... ale odchylka je přirozená, jde o to, jakou genetickou informaci dostaneš. Nic nepřirozeného. Jen běh života.
A vzhledem k tomu, že homosexuálové nikomu neubližují, není důvod je vnímat negativně.
Závěrem bych ráda dodala, že v každé skupině se najdou extrémisté a každá menšina má tendenci se radikalizovat, protože tak snadněji prosadí své cíle, proto je prague pride leckdy spíš exhibice.

20 Yuu | 28. března 2014 v 16:49 | Reagovat

Pro začátek bych řekla, že "homofób" by mělo znamenat strach z lidí (čiže strach z toho stejného jako jsem já), až dnešní společnost si pro to udělala význam odpor/strach k homosexuálům.

Ale tak nějak k jádru věci.
Mně osobně homosexuálové nevadí. Chtějí se držet za ruce? Fajn. Chtějí se líbat? Fajn. Jen prostě musí počítat s tím, že na ně lidé budou koukat, vzhledem k tomu, že homosexualita není úplně přirozená.
Jediné, ale co mě skoro až vytáčí je, že si založí např. skupinu (teď nenarážím na 1D, myslím na Facebooku) tam začnou přidávat fotky a tvrdit, jak je všichni nenávidí a celý svět jim křivdí.
Proboha, i ten "kretén z nevymáchanou hubou" k nim ve skutečnosti nemusí chovat nenávist, jen chce být drsný.

Nehledě na to, že já pro homosexuály používám slova "gay" či "lesba", slovo buzerant vnímám jako samostatnou nadávku, která nemá s gayi co dočinění.

Spíše jsou zajímaví bisexuálové, přijde mi, že se stalo trendem být "bi", dávat fotečky na Facebook a statusky o tom, jak se snaží, aby je společnost přijala, a tak.

Ale tak, stále to jsou lidé, i kdyby by měli troje oči, čtvery nohy, patery dlaně, mně to nebude vadit do chvíle, dokud mne nebudou obtěžovat. :)

21 Lowri | Web | 31. března 2014 v 15:26 | Reagovat

Homosexuály nijak neřeším, je mi to jedno. Jen bych se asi nechtěla někde v tramvaji dívat na muckající se chlapce, ale stejně tak bych se nechtěla dívat ani na holky, ani na chlapce a holku.

Ale moc, opravdu moc se mi líbí ten tvůj postřeh ohledně toho, jak se hlásá že je homosexualita běžná věc, a když s tím přijde nějaká celebrita, lidi z toho dělají kdo ví co.

Nicméně celý článek je hezký, příjemná změna oproti tomu bezhlavému zastávání se gayů, kterého je všude až moc :)

22 AD | Web | 29. června 2014 v 22:27 | Reagovat

Souhlasím s tebou v tom, že beru homosexualitu už jako normální věc a pokud to takhle někdo začne vyzdvihovat, taky mě to rozčiluje. Stejně tak i Gay Prides. Pokud opravdu chceme, aby to společnost akceptovala, tak jim to budeme házet každou vteřinu, co můžeme, do ksichtu, že ano, to zabere a pokud jim to začne po nějaké té době lézt krkem, tak je to jejich chyba, ne naše, my přeci děláme službu společnosti, ukazujeme jim, co je správně.
Ale že je homosexualita proti přírodě? Nevím, nevím. Takhle bych to úplně neřekla. Když se tak člověk narodí, nemůže s tím nic dělat a my mu řekneme, že je to "nemoc", nebo že je to nepřirozené či proti přírodě, tak to velice ovlivní jeho psychiku. Takoví lidé pak dopadají tak, že se za sebe stydí, připadají si jako méněcenní, a to je špatně. Nikdo by se neměl stydit za něco, co nemůže ovlivnit, co je prostě jeho součástí. Samozřejmě, pokud tím neohrožuje společnost :D.
Někdo v komentářích tady napsal, že homosexualita je "nakažlivá" - tak to úplně není, samozřejmě, že třeba nějací básníci nebo bohémové se tak začnou chovat na svůj "protest proti společnosti", ale hluboko uvnitř si opravdu nevybíráme, koho naše hormony preferují a koho ne.

23 Ilma | Web | 20. července 2014 v 21:46 | Reagovat

Článek je sice zajímavě napsaný, každý má svůj názor a postoj, avšak já si se spoustou zmínek dovoluji - jako většina - nesouhlasit. Už jen z čiré individuality nikdo z nás nemůže soudit co je a není přirozené neboť každý tu hrnaici máme jinde. Nejsem ta, která by homosexualitu nějak hájila, ale ani ji nezavrhuji. Z vlastních zkušeností mohu říci, že by to člověk měl zkusit, aby se sám ve své orientaci ujistil a přesvědčil. Proč ty lidi odsuzovat? Oni si nevybírají, mnozí z nich to skutečně nemohou ovlivnit. Rozhodně nesouhlasím s tím, že homosexualita je vrozená a ani s tím, že je to nemoc nebo duševní porucha.  Jen má člověk jinak uspořádané hormony a (nejen) jeho tělo si žádá něco, co je mimo normy dnešní společnosti, něco - neobvyklého, jiného, přesto však přirozeného. Proč by to ten člověk měl potlačovat, proč by se za to měl stydět? když to tak rpostě je, když to tak cítí. Cožpak si ti lidé nezaslouží štěstí? Co na tom, zda slečna se slečnou nebo mladík s mladíkem. Když člověk miluje.. nezáleží přeci na tom zda je to osoba stejného pohlaví. Miluje srdcem. Miluje tu osobu jako člověka.. a ne kvůli tomu, jak to kdysi zařídila příroda, ani jak jsem kdysi někde četla kvůli tomu, že byl Adam a Eva, nemiluje kvůli tomu, jaký bude sex. Pokud takový lidé zkrátka jsou, nebraňme jim v tom, přejme jim to. Když se nad tím více zamyslíme, jsou hodně diskriminováni, souzeni.. kritizovány. Nedivím se, že je to občas natolik rozčílí, že pořádají různé pochody na protest, aby dokázali, že i oni jsou normální. Avšak to neznamená, že já sama bych na takový pochod šla, to ne. Další, s čím tak trochu také nesouhlasím je výchova dětí. Pokud se tak rozhodnou, tohle omezení by bylo dobré brát na vědomí už jen pro klid a štěstí dítěte. Jiné rozdíly bych nedělala.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.