Profil

30. prosince 2013 v 21:00 | Peter Cross
JSEM melancholická duše, která po tomto temném a krutém světě bloumá už pomalu šestnáct let. Narozen jsem ve znamení země a v souhvězdí zaujímám místo jako býk. Jedním z mých snů je aby na naší modré planetě závladl mír, harmonie a porozumění mezi všemi pozemšťany. A aby jsem se přiblížil ke splnění mého snu, učinil jsem rozhodnutí a v listopadu roku 2013 jsem se stal veganem. Mým snem ale není pouze nastolení míru mezi lidmi a zástupci zvířecí říše, ale rovněž mezi lidmi samotnými, jelikož jsem proti rasismu a druhové nadřazenosti. Jelikož jsem tvor, který se zrovna nachází v období puberty, tak se sám v sobě samém nevyznám. Mám v sobě strašný zmatek a pře se ve mně několik osobností. Jedna touží po tom studovat a rozkvétat po vědomostní stránce a vědět toho co nejvíce. Druhá chce vystudovat střední, možná vysokou školu, najít si práci, oženit se s nějakou milou dívkou, se kterou by založila rodinu a spokojeně zestárnout. Ta třetí chce žít nespoutaným životem, jenom na vlastní pěst bez zásahů civilizace někde v divočině, pouze v obklopení přírody a ta čtvrtá chce prozkoumat všechna zákoutí lidského života, experimentovat a poznat toho co nejvíce. Věřím na převtělování duší, karmu a na to, že svůj osud si určujeme sami podle toho jaká rozhodnutí v životě děláme. Fascinuje mě spiritualismus, reinkarnace, okultismis, východní náboženství a cizí kultury.

MILUJU vůni starých knížek, hrnek plný ovocného čaje, psaní příběhů, snění, hudbu, sledování zábavných seriálů, čtení zajímavých knížek a talíř plný dobrého jídla. Mít po ruce jenom těchto pár věcí po celý můj život, tak jsem spokojený člověk, kterému by naprosto nic nechybělo. Bohužel je to jenom výčet věcí, které mi v životě, který je plný těch špatných věcí, dělají radost. Ale zkusme se všichni zamyslet. I přes to, že všichni chtějí dosáhnout dokonalosti, tak výsledek nikdy nebude dokonalý. Dokonalá je cesta k dokonalosti. Ta dřina, kterou na konci cesty oceníte. Zkuste si představit, že máte vše, po čem jste kdy toužili, ať už je to cokoliv. Pro někoho to může být vypracovaná figura, pro někoho dalšího krásný dům a pro někoho jiného zase hromada peněz. A teď si představte, že vás obklopují všechny ty věci, po kterých jste vždy prahli a váš život je prostě perfektní a bezchybný. Není to tak trochu nudná představa? Není na životě dokonalé právě ta cesta, kterou se snažíme té perfektnosti dosáhnout? Sleduju to i sám na sobě. Když si třeba šetřím na nějaký kus oblečení, ať už se jedná o mikinu nebo třeba kalhoty, tak mám mnohem větší radost, když vím, že jsem si na tu určitou věc šetřil třeba čtyři měsíce, než když mi ji třeba koupí někdo z rodiny. No, uf. To jsme asi odběhli trošku od tématu, což? Dal by jsem se popsat i slovem jako je knihomol. Nejsem sice věčně věků zabořenej až po nos v knihách, ale za těch téměř šestnáct let let, co tady po světě bloumám jsem přečetl už více knih, než někteří lidé za celý život. Počet mých přečtených knih není nijak enormní, je to něco kolem jednoho sta, takže je mi jasné, že se jiným booklovers opravdu rovnat nemůžu, což je teda jedna z věci, které chci v novém roce napravit. Chci rozhodně více číst než tenhle rok. Každej den aspoň takových deset stránek. Tak uvidíme, co nám nový rok přinese. Další věc, kterou bych chtěl z počátečního seznamu oblíbených věcí vyšvihnout je poslouchání hudby. Jsem posluchač hlavně moderní a většinou popové hudby. Nemám rád škatulkování typu: ,,Ty posloucháš tohle? Tak to v žádném případě nemůžeš poslouchat tohle.." ,,Tobě se líbí tohle? Tak to seš trapnej." a podobné. Mezi mé nejoblíbenější interprety teda patří Lady Gaga, Skillet, Miley Cyrus, 30 Seconds to Mars, Lana Del Rey a potom mám obvzlášť v oblibě různé klubové písničky typu Animals, Waiting All Night a podobně. Co se týče čtení knih, mým nejoblíbenějším žánrem je hlavně sci-fi a fantasy, knihy pro mě představují únik z reality a nerad utíkám z mé reality do reality někoho jiného. Radši si vychutnávám poznávání nepoznaného a tajemného. :3 Aaaa myslím že to tady už to utnu. Je spousta dalších věcí, o kterých by jsem se rád rozepsal, ale sám vím, jak dokážou dlouhé články pěkně odradit.

NESNÁŠÍM (jak již gif mohl napovědět) lidskou rasu. Nemůžu sledovat televizní zprávy, protože když vidím čeho jsou lidé schopní, dělá se mi špatně od žaludku. To, jak si my lidé myslíme, že jsme vrcholem všeho, naprostým vrcholem dokonalosti a ostatní pozemšťané se nám musí poddávat. Někdy jsem neuvěřitelně fascinován tím, jak si lidé myslí, že to my jsme byli určeni k tomu, aby jsme byli vládci modré planety. Nevěřím tomu. Nevěřím tomu, že by nás Bůh stvořil jako tu nejvyspělejší rasu na planetě, která byla už od svého zrození určená k tomu, aby vládla pevnou rukou nad ostatními pozemšťany. Myslím, že kdyby tomu tak bylo, tak by nás Bůh neobdařil takovou hloupostí, díky níž vraždíme nevinné, kvůli potravě, kácíme plíce planety, jenom aby jsme mohli postavit silnici. A proč by ne? Vždyť ty blbý stromy nám jenom dávají ZADARMO kyslík, který nutně potřebujeme k životu. Lepší je samozřejmě silnice, která nás dopraví na určité místo o hodinu dříve. Jsme opravdu nechutní a ani si to mnohdy neuvědomujeme. Kdyby jsem se měl rozepsat o dalších věcech, které ze srdce nesnáším, tak by se vždy jednalo o věc, jejíž důvod pramení z lidského chování. Jen tak pro příklad: nesnáším velkochovy, kde zvířata neuvěřitelně trpí, jenom kvůli tomu aby jsem si mohli na talíři dopřát flák masa. Nenávidím přetvářku. Samozřejmě, že občas se také přetvařuji, ale když jde tak se tomu snažím co nejvíce vyhnout. A proč, že se vlastně přetvařuji? Většinou z donucení, protože ten, kdo je dneska skutečně upřímný to má v životě těžké. Další věcí, kterou nesnáším jsou předsudky. Připadá mi, že totalita v naší zemi nikdy neskončila. Každej člověk, kterej je trochu jinej je společností odsouzen k záhubě. Myslím, že všichni máme v sobě nějaké ty předsudky již ,,zabudované" a na vině je dle mého názoru hlavně výchova, když jsme byli malí a rodiče nám říkali, že tohle a tohle se nesmí, že by se nám ostatní děti smály a podobně. Minoritní rasy, sexuální menšiny či jenom lidi s odlišnější barvou vlasů jsou hned odsouzeni a škatulkování. To je věc, která mi trhá žíly. Já se snažím mít otevřenou mysl a být otevřený všem možnostem.

Congratulations! Gratuluji všem, kteří se prokousali tímto sáhodlouhým profilem a touhle cestou vám rovnou chci poděkovat, jestli jste obětovali kousek svého času, aby jste o mně zjistili nějakou to informaci. Rád si totiž dávám na těhle profilech záležet, z části proto, že si chci všechno o sobě nějak srovnat a sepsat to, aby jsem si nějaké otázky v sobě samém vyjasnil a z části také proto, že kdybych si na svém prvním článku na blogu nedal záležet, neměl bych čisté svědomí. Rozhodně se sem nevešli všechny ty věci, co jsem napsat chtěl ale tak pokusil jsem se vybrat to nejdůležitější a nebo nejzajímavější. Jestli budete číst mé další články ( né, že bych si dělal naděje ), tak se o mně prostřednictvím článkům dozvíte další věci a informace, které už se sem prostě nevecpaly. :D
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 M. | 30. prosince 2013 v 21:20 | Reagovat

Páni, máš to zajímavě napsané a líbí si mi tvůj styl psaní. I když na první pohled to vypadá chytře, tak je to čtivé.
Docela s tebou souhlasím. Taky nerada sleduji zprávy. Podle mě byla země dokonalá. Pak přišli lidé a vše zničili. Nesnáším týrání zvířat a to že žejí abych je mohli zabít. Mně by se taky nelíbilo aby mě svět viděl jen jako svačinku pro nějaké obry. Docela bych si přála aby byl konec světa. Aby se vše zničilo, vyhinula lidská rasa a vše by šlo od začátku.

2 Adelaine | Web | 30. prosince 2013 v 23:39 | Reagovat

Je fajn, že jsi vegan. Je znáš, že jsi teprv krátkou dobu. Takhle se ze začátku cítí všichni. Musíme zachránit svět, lidi jsou zrůdy. V naší skupině pak vidím, že časem se všichni zklidní a každej si najde svoji cestu. Já už třeba nechci aby tu všichni žili v míru, jelikož už vím jak je ot nemožné, pochopila jsem pravou povahu lidí, je to jak to je. Zvířata si nic nezaslouží, ale lidé ano. Chápu to tvoje trápení nad tím vším, ale věř, přestane tě to tak moc trápit a bude to lepší. Ale je dobře že ses rohzodl k tomu, stát se veganem.
Já si na dlouhý profily poslední dobou nepotrpím. Stejně o člověku neřeknou všechno. A proč o sobě říkat všechno, žejo.

3 sarush ef | Web | 31. prosince 2013 v 13:05 | Reagovat

Jsi zajímavá osoba, hele.

4 h. | Web | 31. prosince 2013 v 18:06 | Reagovat

Vypadáš jako zajímavá osoba :) U spousty věcí mi přijde, jako bys mluvil o mně xD Určitě se sem budu vracet, jsem zvědavá na tvé další články :)

5 Eli | Web | 31. prosince 2013 v 18:08 | Reagovat

Ani ne šestnáct, a takhle srovnaná hlava (jo, říkáš, že se sám v sobě nevyznáš, ale i tak máš v tom chaosu celkem pořádek)?! Gratuluju. .)))

Jsi rozhodně zajímavá osobnost. Žádná zabedněnost, přijdeš mi hodně přemýšlivý... To je super. A velké plus máš za veganství a čtení. Asi se tu brzy zase zastavím. ;D

6 Druzie | E-mail | Web | 1. ledna 2014 v 13:45 | Reagovat

Až na ten odstavec, co začíná MILUJU, jsem četla o sobě =)

7 Roz | Web | 4. ledna 2014 v 19:04 | Reagovat

Škoda že seš jeden z mála takových lidí :/

8 Ilma | E-mail | Web | 10. února 2014 v 15:18 | Reagovat

Tady je jasný úkaz toho, že věk je pouhé číslo. Číslo, které neovlivňuje rozum. Na svůj věk jsi poěmrně dost vyspělý a rozumný, to dokáži ocenit, protože se to vidí méně a méně. Popis tvé osobnosti je velice zajímavý. V mnohém ze zmíněného se mohu pouze ztotožnit a pousmívat se nad tím, že po světě chodí o člověka s podobnými myšlenkami více. :)

9 James | Web | 2. března 2014 v 18:05 | Reagovat

Ve spoustě věcí máš pravdu.. čéče. Dobrý postoje.

10 Chloe Minor | Web | 8. března 2014 v 15:06 | Reagovat

Chvílemi mě až děsilo, jak jsme si podobní. V 90% z toho, co jsi napsal, s tebou souhlasím. :)
Taky máš skvělý styl psaní! Vypadá to chytře, má to myšlenku, ale je to čtivé. :) Určitě se sem budu vracet.

11 Melanie | Web | 8. března 2014 v 15:45 | Reagovat

Lady Gaga, Lana Del Rey... znáš Florence Welch (frontmanka Florence + The Machine)? :) Její písničky by se ti mohly taky líbit :)
Jinak taky jsem strašný knihomol, i když čtu spíš detektivky a horory, ale fantasy občas taky :)
Máš hodně dobrý styl psaní, asi se sem budu někdy vracet!

12 Yakubi Teera | E-mail | Web | 9. března 2014 v 10:43 | Reagovat

Myslím, že většina lidí, co článek přečetla až do konce, bude v republikové menšině, co není líná číst dlouhé texty... a já patřím mezi ně :-)

Jak tu píšou ostatní, máš zajímavý styl psaní (od toho mého se například liší tím, že je méně kousavý :D ) a v šestnácti letech být na tak velké intelektuální úrovni - klobouk dolů.

Taky patřím mezi ty, co narozdíl od většiny čte knihy :-) (byť v elektronické podobě). A taky mám rád sci-fi :3

Rozhodně si tvůj blog přidávám do záložek :-)

13 bonneris | Web | 15. března 2014 v 12:28 | Reagovat

no páni. zírám jak jsme si podobní

14 Yima | E-mail | Web | 24. března 2014 v 20:50 | Reagovat

Naprosto souhlasím! Já se snažím být vegetariánem, ale bohužel má rodina mi to ne vždy umožňuje... Je hrozně fajn, že nejsi jako ty tupé ovce, které denně vídám ve škole. Myslím (tedy vím naprosto určitě), že si tě jdu dát do oblíbených. :)
Mimochodem, odkud jsi?

15 Amiel | 27. března 2014 v 16:49 | Reagovat

Myslím, že už si budeš po předchozích komentářích pamatovat, jak zajíavě a skvěle píšeš. Opravdu si mě překapil, takovéhle představení jsem ještě nečetla. Taktéž si tvůj blog přidávám do záložek.  
Taktéž si myslím, že tu o tebe vzroste dost velký zájem, ale takhodně štěstí. A nepřestávej psát !

16 Amaya | Web | 28. března 2014 v 20:06 | Reagovat

Jsi mi vážně sympatický, a jak tu píšou všichni ve svých komentářích, velice vyspělý a inteligentní. Na tvůj blog se budu ráda vracet a těšit na nové články, kterými mi určitě pokaždé zpříjemníš den a dáš nový podnět k zamyšlení. Máš velice zajímavé myšlenky:) V jedné věci s tebou ale úplně nesouhlasím. Nemyslím si, že za všechno, co se děje planetě mohou lidé. Nepopírám, že většina věcí je jejich vina, ale kdyby lidé nebyli, možná by na tom naše modrá hostitelka byla hůř, neměl by se o ni kdo starat a třeba vy pomalu vymíraly druhy. Vím, že se to děje i teď, ale alespoň tu jsou lidé jako ty, kteří se snaží pomáhat ze všech sil. A kdyby se přestaly kácet lesy, znečišťovat příroda a každý se víc staral, tak bychom tu mohli žít v  symbióze, ale planeta existovala před námi a bude existovat i po nás. Ovšem záleží na nás v jakém stavu. Lidé jsou pro planetu důležití stejně jako každý jiný živý tvor, ale měli bychom si uvědomit, jak svým chováním planetu znásilňujeme a zotročujeme. Takovéhle chování nemůže skončit dobře ani pro jednu stranu. Více to závisí na našem chování, než na naší existenci.

17 Frána | Web | 25. dubna 2014 v 18:34 | Reagovat

Říkáš, že nesnášíš přetvářku a proto ti teď doopravdy a upřímně řeknu, co si myslím. Začátek je perfektní, podal jsi svou vlastní maličkost velice sympaticky, ale ta druhá část to kazí. Chápu, že to jsou tvé myšlenky a naprosto je respektuji, ALE. Víš, je hrozně jednoduché říct, že nenávidíš lidstvo. Ale pamatuj, že k lidem také patříš. Když říkáš, že všechny odsuzují, podáváš to tak, že to vyzní, že jsou takoví všichni a tím pádem děláš to samé. Ve skutečnosti je to přesně naopak, většina lidí nejsou nechutná zvířata, to jen někteří. Spousta lidí říká, jak je lidstvo strašné, ale nikdo s tím nikdy nic nedělá a potom se jim snadno nadává. Kdyby každý, kdo tohle říká daroval třeba i jen pár korun na nějakou sbírku, hned by vše bylo lepší. Mezi námi, já si nemyslím, že lidstvo je hrozné a vyhubení hodné jak si většinou lidé myslí. Všichni vidí jen to zlo a hrůzu, co lidé dělají. Ale zkoušel se na to někdo někdy podívat jinak? Jaké všechny úžasné věci lidé dělají, jen se o nich nemluví. Ve zprávách pořád píší o tom, co lidé dělají za zvěrstva, ale to neznamená, že se děje jenom to. Lidé jsou i dobří, jen to kolikrát nevidí.

18 Leri Goodness | E-mail | Web | 27. dubna 2014 v 17:34 | Reagovat

Páni, jsem opravdu šokovaná. Dočetla jsem tvoji charakteristiku osobnosti až do konce a musím říct, že bych neváhala číst dál, protože je to skvěle zformulované. Také jsem introvert a při situaci, kdy mám vyrazit do společnosti se mi dělá špatně. A co se týče televizních zpráv, nezbývá mě nic jiného, než se výhradně dívat na divácké zprávy na Primě, protože na ty hlavní a to zejména na Nově, se zkrátka koukat nedá. Nemusím slyšet, kolik hlav uřezali narušení mainaci svým partnerům nebo kolik dětí záhadně zmizelo. Jo, dnešní svět není nic krásnýho, ale přesto bysme se v něm měli naučit žít. Kdo má radu jak, sem s ní, protože já se to ještě nenaučila.

19 serasker | Web | 18. června 2015 v 23:34 | Reagovat

minutová půjčka equa bank :-|

20 alanah | Web | 7. června 2016 v 21:34 | Reagovat

půjčka do vyplaty :-!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.