Prosinec 2013

Profil

30. prosince 2013 v 21:00 | Peter Cross
JSEM melancholická duše, která po tomto temném a krutém světě bloumá už pomalu šestnáct let. Narozen jsem ve znamení země a v souhvězdí zaujímám místo jako býk. Jedním z mých snů je aby na naší modré planetě závladl mír, harmonie a porozumění mezi všemi pozemšťany. A aby jsem se přiblížil ke splnění mého snu, učinil jsem rozhodnutí a v listopadu roku 2013 jsem se stal veganem. Mým snem ale není pouze nastolení míru mezi lidmi a zástupci zvířecí říše, ale rovněž mezi lidmi samotnými, jelikož jsem proti rasismu a druhové nadřazenosti. Jelikož jsem tvor, který se zrovna nachází v období puberty, tak se sám v sobě samém nevyznám. Mám v sobě strašný zmatek a pře se ve mně několik osobností. Jedna touží po tom studovat a rozkvétat po vědomostní stránce a vědět toho co nejvíce. Druhá chce vystudovat střední, možná vysokou školu, najít si práci, oženit se s nějakou milou dívkou, se kterou by založila rodinu a spokojeně zestárnout. Ta třetí chce žít nespoutaným životem, jenom na vlastní pěst bez zásahů civilizace někde v divočině, pouze v obklopení přírody a ta čtvrtá chce prozkoumat všechna zákoutí lidského života, experimentovat a poznat toho co nejvíce. Věřím na převtělování duší, karmu a na to, že svůj osud si určujeme sami podle toho jaká rozhodnutí v životě děláme. Fascinuje mě spiritualismus, reinkarnace, okultismis, východní náboženství a cizí kultury.

MILUJU vůni starých knížek, hrnek plný ovocného čaje, psaní příběhů, snění, hudbu, sledování zábavných seriálů, čtení zajímavých knížek a talíř plný dobrého jídla. Mít po ruce jenom těchto pár věcí po celý můj život, tak jsem spokojený člověk, kterému by naprosto nic nechybělo. Bohužel je to jenom výčet věcí, které mi v životě, který je plný těch špatných věcí, dělají radost. Ale zkusme se všichni zamyslet. I přes to, že všichni chtějí dosáhnout dokonalosti, tak výsledek nikdy nebude dokonalý. Dokonalá je cesta k dokonalosti. Ta dřina, kterou na konci cesty oceníte. Zkuste si představit, že máte vše, po čem jste kdy toužili, ať už je to cokoliv. Pro někoho to může být vypracovaná figura, pro někoho dalšího krásný dům a pro někoho jiného zase hromada peněz. A teď si představte, že vás obklopují všechny ty věci, po kterých jste vždy prahli a váš život je prostě perfektní a bezchybný. Není to tak trochu nudná představa? Není na životě dokonalé právě ta cesta, kterou se snažíme té perfektnosti dosáhnout? Sleduju to i sám na sobě. Když si třeba šetřím na nějaký kus oblečení, ať už se jedná o mikinu nebo třeba kalhoty, tak mám mnohem větší radost, když vím, že jsem si na tu určitou věc šetřil třeba čtyři měsíce, než když mi ji třeba koupí někdo z rodiny. No, uf. To jsme asi odběhli trošku od tématu, což? Dal by jsem se popsat i slovem jako je knihomol. Nejsem sice věčně věků zabořenej až po nos v knihách, ale za těch téměř šestnáct let let, co tady po světě bloumám jsem přečetl už více knih, než někteří lidé za celý život. Počet mých přečtených knih není nijak enormní, je to něco kolem jednoho sta, takže je mi jasné, že se jiným booklovers opravdu rovnat nemůžu, což je teda jedna z věci, které chci v novém roce napravit. Chci rozhodně více číst než tenhle rok. Každej den aspoň takových deset stránek. Tak uvidíme, co nám nový rok přinese. Další věc, kterou bych chtěl z počátečního seznamu oblíbených věcí vyšvihnout je poslouchání hudby. Jsem posluchač hlavně moderní a většinou popové hudby. Nemám rád škatulkování typu: ,,Ty posloucháš tohle? Tak to v žádném případě nemůžeš poslouchat tohle.." ,,Tobě se líbí tohle? Tak to seš trapnej." a podobné. Mezi mé nejoblíbenější interprety teda patří Lady Gaga, Skillet, Miley Cyrus, 30 Seconds to Mars, Lana Del Rey a potom mám obvzlášť v oblibě různé klubové písničky typu Animals, Waiting All Night a podobně. Co se týče čtení knih, mým nejoblíbenějším žánrem je hlavně sci-fi a fantasy, knihy pro mě představují únik z reality a nerad utíkám z mé reality do reality někoho jiného. Radši si vychutnávám poznávání nepoznaného a tajemného. :3 Aaaa myslím že to tady už to utnu. Je spousta dalších věcí, o kterých by jsem se rád rozepsal, ale sám vím, jak dokážou dlouhé články pěkně odradit.

NESNÁŠÍM (jak již gif mohl napovědět) lidskou rasu. Nemůžu sledovat televizní zprávy, protože když vidím čeho jsou lidé schopní, dělá se mi špatně od žaludku. To, jak si my lidé myslíme, že jsme vrcholem všeho, naprostým vrcholem dokonalosti a ostatní pozemšťané se nám musí poddávat. Někdy jsem neuvěřitelně fascinován tím, jak si lidé myslí, že to my jsme byli určeni k tomu, aby jsme byli vládci modré planety. Nevěřím tomu. Nevěřím tomu, že by nás Bůh stvořil jako tu nejvyspělejší rasu na planetě, která byla už od svého zrození určená k tomu, aby vládla pevnou rukou nad ostatními pozemšťany. Myslím, že kdyby tomu tak bylo, tak by nás Bůh neobdařil takovou hloupostí, díky níž vraždíme nevinné, kvůli potravě, kácíme plíce planety, jenom aby jsme mohli postavit silnici. A proč by ne? Vždyť ty blbý stromy nám jenom dávají ZADARMO kyslík, který nutně potřebujeme k životu. Lepší je samozřejmě silnice, která nás dopraví na určité místo o hodinu dříve. Jsme opravdu nechutní a ani si to mnohdy neuvědomujeme. Kdyby jsem se měl rozepsat o dalších věcech, které ze srdce nesnáším, tak by se vždy jednalo o věc, jejíž důvod pramení z lidského chování. Jen tak pro příklad: nesnáším velkochovy, kde zvířata neuvěřitelně trpí, jenom kvůli tomu aby jsem si mohli na talíři dopřát flák masa. Nenávidím přetvářku. Samozřejmě, že občas se také přetvařuji, ale když jde tak se tomu snažím co nejvíce vyhnout. A proč, že se vlastně přetvařuji? Většinou z donucení, protože ten, kdo je dneska skutečně upřímný to má v životě těžké. Další věcí, kterou nesnáším jsou předsudky. Připadá mi, že totalita v naší zemi nikdy neskončila. Každej člověk, kterej je trochu jinej je společností odsouzen k záhubě. Myslím, že všichni máme v sobě nějaké ty předsudky již ,,zabudované" a na vině je dle mého názoru hlavně výchova, když jsme byli malí a rodiče nám říkali, že tohle a tohle se nesmí, že by se nám ostatní děti smály a podobně. Minoritní rasy, sexuální menšiny či jenom lidi s odlišnější barvou vlasů jsou hned odsouzeni a škatulkování. To je věc, která mi trhá žíly. Já se snažím mít otevřenou mysl a být otevřený všem možnostem.

Congratulations! Gratuluji všem, kteří se prokousali tímto sáhodlouhým profilem a touhle cestou vám rovnou chci poděkovat, jestli jste obětovali kousek svého času, aby jste o mně zjistili nějakou to informaci. Rád si totiž dávám na těhle profilech záležet, z části proto, že si chci všechno o sobě nějak srovnat a sepsat to, aby jsem si nějaké otázky v sobě samém vyjasnil a z části také proto, že kdybych si na svém prvním článku na blogu nedal záležet, neměl bych čisté svědomí. Rozhodně se sem nevešli všechny ty věci, co jsem napsat chtěl ale tak pokusil jsem se vybrat to nejdůležitější a nebo nejzajímavější. Jestli budete číst mé další články ( né, že bych si dělal naděje ), tak se o mně prostřednictvím článkům dozvíte další věci a informace, které už se sem prostě nevecpaly. :D